Gliwickie Metamorfozy
Forum ˇ Szukaj
ˇ Użytkownicy
ˇ Grupy
ˇ Zaloguj   Rejestracja

Nowe materiały na stronie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gliwickie Metamorfozy Strona Główna -> Gliwickie aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eewa46
Site Admin

PostWysłany: Pią Sty 01, 2010 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowy Sylwester na stronie i moje wrażenia w aktualnościach
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arek

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 1:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eewa46 napisał:

Szkoda, że padało, ale ucieszyło mnie przyjęcie "Nieomylnego". Bardzo ładne zdjęcia w Twojej galerii - szczególnie te z lotu balonem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Silesian

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arek napisał:
eewa46 napisał:

Szkoda, że padało, ale ucieszyło mnie przyjęcie "Nieomylnego". Bardzo ładne zdjęcia w Twojej galerii - szczególnie te z lotu balonem.

Gdyby nie ten Nieomylny to zamiast na pl. Krakowskim, siedziałbyś na dupie w domu, albo grzązł w błocie na "pięknym" ongiś Krakowskim..

Do tej pory wydawało mi się, że unikamy polityki w materiałach i komentarzach na stronie - ten nowy Eewy wybitnie zrywa z ta tendencją - co komentarz (nawet na początku tego dot. Węgrowskiej) to seans nienawiści do władz miasta. Zaczynam rozumieć dlaczego Marian podziękował...

W Nowym, Wyborczym Roku 2010 życzę wszystkim dużo rozwagi oraz zdrowego rozsądku w wygłaszanych przez siebie sądach, opiniach, a przede wszystkim w dokonywanych wyborach. Więcej pokory!
Arek

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silesian napisał:

W Nowym, Wyborczym Roku 2010 życzę wszystkim dużo rozwagi oraz zdrowego rozsądku w wygłaszanych przez siebie sądach, opiniach, a przede wszystkim w dokonywanych wyborach. Więcej pokory!

Tak, tak - niektórym przydałoby się trochę więcej pokory. Zacytuję tu Silesian Twoje "inne" noworoczne życzenia.- Ty wiesz skąd. Cytuję dosłownie ( poprawiasz chętnie innych jeśli chodzi o gramatykę i ortografię a sam nie jesteś nieomylny Smile )

"Oby ten Nowy 2010 był przynajmniej tak dobry jak upływający... tj by referendyści i ich zausznicy ponieśli kolejna sromotną klęskę w wyborach samorządowych......"
Powrót do góry
meg

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silesian napisał:
Zaczynam rozumieć dlaczego Marian podziękował...

to jakaś zupełnie nowa teoria
czy to oznacza że Marian jest bezkrytycznym wielbicielem obecnej władzy ?
wiesz coś bliższego czy tylko tak gadasz ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
dimt

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meg, zapewne tylko tak gada...

Silesian napisał:
Arek napisał:
eewa46 napisał:

Gdyby nie ten Nieomylny to zamiast na pl. Krakowskim, siedziałbyś na dupie w domu, albo grzązł w błocie na "pięknym" ongiś Krakowskim..

Do tej pory wydawało mi się, że unikamy polityki w materiałach i komentarzach na stronie - ten nowy Eewy wybitnie zrywa z ta tendencją - co komentarz (nawet na początku tego dot. Węgrowskiej) to seans nienawiści do władz miasta. Zaczynam rozumieć dlaczego Marian podziękował...

Marian zrezygnował z całkowicie innego powodu, jako osoba z "zewnątrz" jasno to zrozumiałem, po wtedy burzliwym temacie. Więc i ty Silesian nie powinieneś mieć z tym problemu. Jeżeli tak, to no cóż, czytanie ze zrozumieniem...

Zresztą uważam że jest to rozdział zamknięty i nie ma go co roztrząsać, czy też przywoływać przy każdej (ta jest chyba pierwsza, lecz piszę ogólnie, myśląc przyszłościowo) okazji.

Jeżeli chodzi o to co powiedział Arek, to jest to uważam że jest to luźny komentarz, tak jakby stwierdził że fajerwerki były fajne, ale było ich mało, albo jakby rzekł że nie podobał mu się odcień tych czerwonych tak fajnie opadających, etc.
Natomiast Twój kolejny post Silesian wrze, więc pytanie [retoryczne] po co to?
Jedni popierają władzę, inni nie, no i tego nie zmienisz. A oburzać się za każdy luźny komentarz, post w którym ktoś powie "a fe" też nie ma po co, jeszcze sobie narobisz jakiś wrzodów na żołądku i tyle z tego "dobrego" będzie...

Tak więc, zakończcie to wzajemne odpisywanie sobie postów, wzajemne życzenie sobie więcej pokory, czy też nie robienia błędów ortograficznych, nie zachowujcie się jak dzieci w przedszkolu, które przy każdej okazji przekomażają się, który z nich jest fajniejszy Smile
Powrót do góry
Silesian

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem wielbicielem obecnej władzy (szczególnie w zakresie ignorancji Frankiewicza) jednakże staram się zważyć jak rozwijają się inne miasta i porównać to z Gliwicami - 5 lat studiowałem w wojewódzkim mieście Lublinie i wiem, jak można zapuścić miasto dysponując o niebo większymi funduszami....oraz wiem, jakim błogosławieństwem dla miasta są inwestorzy dający pracę oraz jak trzeba bardzo o nich zabiegać, by się pojawili....

Owszem zamieszczam bardzo dosadne komentarze, ale nie na GLIWICZANACH, bo właśnie do tej pory uważałem, że nie dyskutujemy tu o polityce....
a referendystów poznałem "od środka", co uprawnia mnie do komentarzy - moim zdaniem - najlepiej ich określających...
wbrew twierdzeniom innych - TRAMWAJ nie równa się GLIWICE.

Wszystkim życzę miłego dnia i wybaczcie za tą wstawkę o Marianie...rzeczywiście nie była uprawniona - nie rozmawiałem o tym z Marianem i wątpię, czy współpracując z magistratem jest jego bezkrytycznym zwolennikiem.
eewa46
Site Admin

PostWysłany: Sob Sty 02, 2010 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwracam uwagę, że w moim materiale nie ma polityki tylko RELACJA. Opisałam co się stało, jak reagowali ludzie stojący wokół mnie co wołali - to są fakty, a nie moje zdanie. Bądź łaskaw Silesian nie czytać między wierszami tego czego tam nie ma. Jak nie skończycie się kłócić i politykować to was zabanuję.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jano102

PostWysłany: Nie Sty 03, 2010 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewo a jakim aparatem fotograficznym robisz tak wspaniałe zdjęcia ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
meg

PostWysłany: Pon Sty 04, 2010 4:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silesian napisał:
nie rozmawiałem o tym z Marianem i wątpię, czy współpracując z magistratem jest jego bezkrytycznym zwolennikiem.

ano

a tu, bardzo celna, moim zdaniem wypowiedź

http://www.24gliwice.pl/wiadomosci/?p=14039
Powrót do góry
Rumilk

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na stronie nagle "wyskoczyło" w "AKTUALNOŚCIACH" aż kilka nowych reportaży na raz!
Brawa!
Podziękowania!
No i, oczywiście, gorąca prośba o jeszcze!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
meg

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 6:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ano jakoś się w ostatnią sobotę "rozszalelim" Very Happy
Powrót do góry
Szwager_z_laband

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i nawet moja staro firma :)

ktos z wos w niyj robi?
Powrót do góry
meg

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w "Energopomiarze" ?? - połowa Metamorfoz Very Happy
Powrót do góry
Rumilk

PostWysłany: Nie Gru 04, 2011 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeju!
Znowu!
Co za pracowite weekendy!
Dziękujemy!
Very Happy

P.S.
A tak przy okazji.
Niedawno ukazał się w nowościach album z moimi zdjęciami z Cmentarza Rakowickiego. Pani redaktor, której przyszło opracowywać materiał (Meg) nie przypadł jak mniemam do gustu pewien nietypowy nagrobek stojący skromnie pod zniszczonym, odrapanym murem cmentarnym w najstarszej części cmentarza. Zapewne wzięła go za kapliczkę przypadkowo zaplątaną w serię zdjęć i niewartą umieszczenia pośród innych, bardziej znaczących artystycznie pomników.
Mowa o tym grobie:

Nalegałbym jednak, aby podejść bliżej:

A zwłaszcza uważnie przeczytać, kto spoczywa w tym grobowcu - już to, że taka kapliczka okazuje się zbiorowym grobowcem jest samo w sobie zaskakujące:

I okazuje się, że część nazwisk z nagrobnej płyty okazuje się dobrze znana.
Nie na darmo zwą ten grób "WESELNĄ KAPLICZKĄ".
Forma grobowca to oczywiste nawiązanie do tej "mody na ludowość", której efektem był splot wydarzeń doprowadzający do napisania przez Wyspiańskiego dramatu "Wesele".
A Czepiec leży na innym cmentarzu. Na Pasterniku...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gliwickie Metamorfozy Strona Główna -> Gliwickie aktualności Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Skocz do: