Gliwickie Metamorfozy
Forum ˇ Szukaj
ˇ Użytkownicy
ˇ Grupy
ˇ Zaloguj   Rejestracja

Budowy 2008, 2009
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gliwickie Metamorfozy Strona Główna -> Gliwickie aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zazbi

PostWysłany: Nie Wrz 02, 2012 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprawka Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
k.kowalski

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2012 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^^ Skończyli to już układać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zazbi

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 8:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k.kowalski napisał:

Ta nawierzchnia miała wytrzymać 50 lat. Należy się spodziewać podobnych defektów na innych fragmentach, bo dlaczego nie? Zastanawiam się jak długo wytrzyma nawierzchnia na uliczkach starego miasta? Kto odbiera taką fuszerkę?
Powrót do góry
Silesian

PostWysłany: Czw Wrz 06, 2012 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k.kowalski napisał:

Tak skończyli - jest ok.
zazbiego szkoda komentować... tylko tam nie ma poprawek, gdzie się nic nie robi!
k.kowalski

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^^ Bardziej chodziło mi o to, że rozgrzebywała to jakaś tam ekipa i ich efekt został sfotografowany. Niemniej przyznać trzeba, że Wieczorka i Dolnych Wałów były poligonem doświadczalnym dla firmy brukarskiej. Teraz jest o niebo lepiej
Powrót do góry
zazbi

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 7:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silesian napisał:
k.kowalski napisał:

Tak skończyli - jest ok.
zazbiego szkoda komentować... tylko tam nie ma poprawek, gdzie się nic nie robi!

Więc proszę nie komentować, no chyba, że jest takie polecenie - to po pierwsze. Po drugie, nie przypominam sobie abym ja robił sobie wycieczki do jakiegoś Silesiana, więc proszę o wzajemność. Po trzecie, ja wskazałem problem fatalnej jakości (sam pomysł moim zdaniem też do luftu) ułożenia kostki z obawą, że problem się będzie powtarzał na innych fragmentach, czy też na innych ulicach gdyż robią to, te same firmy. Więc o tej konkretnej sprawie (jakości, pomyśle) możemy polemizować i nic po za tym.
Powrót do góry
meg

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzieś tu przeczytałam komentarz do podobnych obrazków (przepraszam, ale nie mam teraz czasu szukać dokładnie) - "miejmy nadzieję, że po 16 się to zmieni"

otóż zmiany na stanowiskach nie mają tu nic do rzeczy - stan wykonawstwa robót publicznych tak długo będzie fatalny jak długo obowiązywać będzie przy przetargach kryterium najniższej ceny promujące byle jakie firmy

ci sami krytykanci za wybór firmy droższej ale o uznanej renomie zaraz by biegli do prokuratury z donosem za "kolesiostwo", a nie wszystko da się zrobić i tanio i perfect - dumpingowe ceny pociągają za sobą stosowanie byle jakich materiałów, zatrudnianie niedoświadczonych pracowników bo im można mniej płacić - itd itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
zazbi

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meg napisał:
gdzieś tu przeczytałam komentarz do podobnych obrazków (przepraszam, ale nie mam teraz czasu szukać dokładnie) - "miejmy nadzieję, że po 16 się to zmieni"

otóż zmiany na stanowiskach nie mają tu nic do rzeczy - stan wykonawstwa robót publicznych tak długo będzie fatalny jak długo obowiązywać będzie przy przetargach kryterium najniższej ceny promujące byle jakie firmy

ci sami krytykanci za wybór firmy droższej ale o uznanej renomie zaraz by biegli do prokuratury z donosem za "kolesiostwo", a nie wszystko da się zrobić i tanio i perfect - dumpingowe ceny pociągają za sobą stosowanie byle jakich materiałów, zatrudnianie niedoświadczonych pracowników bo im można mniej płacić - itd itd

Generalnie, to zgoda. Co do zmian na stanowiskach, to bym polemizował. Sam pomysł wybrukowania Dolnych Wałów i Wieczorka, ulic o wzmożonym ruchu jest nietrafiony. Na takich ulicach układano najpierw kostką drewnianą, a potem granitową w ubiegłych wiekach. Inaczej się ma sprawa na uliczkach starego miasta, gdzie ruch samochodowy jest ograniczony i taka powierzchnia po prostu pasuje, tworząc klimat. A więc ktoś podjął decyzję o wybrukowaniu tych dwóch przelotowych ulic, na których jak mi mówili ludzie przy nich mieszkający, trudno wytrzymać z powodu hałasu. Ktoś tę robotę odebrał? Jest taki? Wielu internautów na gliwickich forach zwracało uwagę, że kostka jest źle położona, że odległości pomiędzy nimi są za duże. Jak widać mieli rację. Przepisy o przetargach, to jedno, a ludzie (decydenci) to zupełnie oddzielny problem. Dla naszego miasta jak widać, poważny.
Powrót do góry
meg

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze mówiąc nie sądzę, aby te najwyższe waadze decydowały konkretnie o tym czy ma być kostka czy coś innego

zazwyczaj waadza mówi: "wicie rozumicie - zróbcie żeby było ślycznie"
pytanie - do kogo to mówi: do "dróg i mostów" ? do "budownictwa i architektury" ? myślę, że to tam raczej należy szukać tego co zdecydował o konkretnej kostce
Powrót do góry
zazbi

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meg napisał:
szczerze mówiąc nie sądzę, aby te najwyższe waadze decydowały konkretnie o tym czy ma być kostka czy coś innego

zazwyczaj waadza mówi: "wicie rozumicie - zróbcie żeby było ślycznie"
pytanie - do kogo to mówi: do "dróg i mostów" ? do "budownictwa i architektury" ? myślę, że to tam raczej należy szukać tego co zdecydował o konkretnej kostce

Mnie tam nie ma, więc nie wiem, kto do kogo mówi. Wiem jednak, że gdybym był gospodarzem miasta (kochającym to miasto, identyfikującym się z miastem, chcącym aby było piękne i przyjazne ludziom) to nie tolerowałbym fuszerki. Z prostego powodu – bo (jak wyżej w nawiasie) i bo, czułbym się za to odpowiedzialny.
W Gliwicach buduje się różne obiekty. Niektóre na podstawie konkursu architektonicznego, tak jak nasz słynny hotel Qubus. Ja nie wiem, jakie dokładnie ma kompetencje prezydent? Ja jednak na jego miejscu nie zgodził się bym na coś takiego. Przecież jest normalnie brzydki. To samo Forum. Jak się popatrzy na takie galerie w innych miastach (myślę o tych ładnych), to widać, że można inaczej. Będąc prezydentem bym się nie zgodzil. Chcecie budować, budujcie ale ładnie. Very Happy
Powrót do góry
meg

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zazbi napisał:
Będąc prezydentem bym się nie zgodzil. Chcecie budować, budujcie ale ładnie. Very Happy

troskę rozumiem, ale przesadziłeś - jako że gust rzecz względna, w życiu nie chciałbym mieć prezydenta który decyduje co ma się budować wyłącznie na podstawie co jemu się podoba

co do jakości mogę się zgodzić
Powrót do góry
Jurek

PostWysłany: Nie Wrz 16, 2012 7:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Coraz trudniej o oryginał"

Powrót do góry
Jurek

PostWysłany: Czw Lis 01, 2012 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1924

2007

25.09.2012

26.09

]

01.10

20.10

01.11

Napis słabo widoczny na tym tle.Z datą też chyba coś nie tak,jeżeli
dobrze pamiętam powinno być 24 marca.

Powrót do góry
staflik

PostWysłany: Czw Lis 01, 2012 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jurek napisał:

Napis słabo widoczny na tym tle.Z datą też chyba coś nie tak,jeżeli
dobrze pamiętam powinno być 24 marca.

25.03.1919 pisała o tym wydarzeniu Vossische Zeitung. Może 27.03. był pogrzeb.

Powrót do góry
Jurek

PostWysłany: Czw Lis 01, 2012 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pogrzeb był 28.03.1919.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gliwickie Metamorfozy Strona Główna -> Gliwickie aktualności Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Następny
Strona 24 z 25

Skocz do: