Gliwickie Metamorfozy
Forum ˇ Szukaj
ˇ Użytkownicy
ˇ Grupy
ˇ Zaloguj   Rejestracja

Ekologia a Gliwice
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gliwickie Metamorfozy Strona Główna -> Gliwickie aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marian

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Padło pytanie - co zrobić w przypadku przyłapania kogoś na gorącm uczynku pozbywającego się śmieci w lesie na łące itp
==================================

Nic nie zrobisz - musiałbyś mieć ze sobą straż miejską lub Policję. Ten ktoś się po prostu wyprze i jeszcze oskarzy o zniesławienie . Nawet zdjęcie nie będzie uznane za dowód - bo zrobisz je nielegalnie, tzn. bez zgody fotografowanego. Wiem że to paranoja ale tak jest właśnie.

Ja kiedyś znalazłem takie śmieci w krzakach koło mnie i były tam nawet koperty z adresem, wezwałem straż i po adresie doszli do śmieciarza. Ale wcześniej ja musiałem formalnie złożyć doniesienie podając swoje wszystkie dane. "Śmieciarz " się wyparł wyrzucenia śmieci w krzaki twierdząc że to złomiarze mu ukradli worek ze śmieciami i porzucili w krzakach. No i tyle z tego było.
Aha, na drugi dzień na aucie miałem napis zrobiony gwożdziem " H...J"
tommirock

PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to wystarczy zaczekać aż świadomość ludzi wzrośnie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michal

PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na to bym niestety nie liczył (tym bardziej w Polsce Sad ). Prędzej należy się spodziewać, że wzrośnie liczba partoli Straży Leśnej.
jano102

PostWysłany: Sob Mar 28, 2009 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A dzisiaj na Wojtowej przy autostradzie starsze małżeństwo myło swojego ukochanego cienko-cienko polewając go wodą z butelki Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
eewa46
Site Admin

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2009 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tommirock napisał:
No to wystarczy zaczekać aż świadomość ludzi wzrośnie Sad

tak z 5 pokoleń jak nie więcej....
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
osman

PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy wywiad z "gliwickim" akcentem...

Jak czasem na urlopie przejeżdżam sobie drogą obok, a wiatr przywiewa zapachy znad zagęszczaczy, to wtedy sam się dziwię, gdzie ja właściwie pracuję. Znajomi też czasem zrobią przytyk, ale to bardzo dobra i pożyteczna praca. Odór na co dzień wyczuwamy tu wszyscy, to ludzkie, nie można się przyzwyczaić. Ale przy zejściu do studni, gdzie spływają ścieki, zakładamy maski. Pochłaniacze są tak szczelne, że mogą przepuścić jedynie tlenek węgla, ale jego tu nie ma. Jest siarkowodór. I metan. Przed wojną Niemcy tłoczyli ten gaz z komunalnych nieczystości rurociągiem na największy cmentarz, gdzie palono nim w piecu krematorium. Po 1945 roku już nie spalano zwłok, niedawno zburzono ruiny krematorium. Widziałem przedwojenne plany rozbudowy oczyszczalni - bardzo przyszłościowe, maksymalna utylizacja ścieków, zanim oczyszczone wpadną do Kłodnicy.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35055,13178751,__Pierwszego_dnia_w_pracy_bylam_przerazona__Jak_widze_.html?as=2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Silesian

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osman napisał:
Ciekawy wywiad z "gliwickim" akcentem...

Jak czasem na urlopie przejeżdżam sobie drogą obok, a wiatr przywiewa zapachy znad zagęszczaczy, to wtedy sam się dziwię, gdzie ja właściwie pracuję. Znajomi też czasem zrobią przytyk, ale to bardzo dobra i pożyteczna praca. Odór na co dzień wyczuwamy tu wszyscy, to ludzkie, nie można się przyzwyczaić. Ale przy zejściu do studni, gdzie spływają ścieki, zakładamy maski. Pochłaniacze są tak szczelne, że mogą przepuścić jedynie tlenek węgla, ale jego tu nie ma. Jest siarkowodór. I metan. Przed wojną Niemcy tłoczyli ten gaz z komunalnych nieczystości rurociągiem na największy cmentarz, gdzie palono nim w piecu krematorium. Po 1945 roku już nie spalano zwłok, niedawno zburzono ruiny krematorium. Widziałem przedwojenne plany rozbudowy oczyszczalni - bardzo przyszłościowe, maksymalna utylizacja ścieków, zanim oczyszczone wpadną do Kłodnicy.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35055,13178751,__Pierwszego_dnia_w_pracy_bylam_przerazona__Jak_widze_.html?as=2

Koło się zamyka - chyba znowu gazy będą odzyskiwane i spalane....
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gliwickie Metamorfozy Strona Główna -> Gliwickie aktualności Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

Skocz do: