Gliwickie Metamorfozy
Forum ˇ Szukaj
ˇ Użytkownicy
ˇ Grupy
ˇ Zaloguj   Rejestracja

Pomnik Śpiącego Lwa - Artykuł do Wikipedii.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gliwickie Metamorfozy Strona Główna -> Inicjatywy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alter Gleiwitzer

PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 21:26    Temat postu: Pomnik Śpiącego Lwa - Artykuł do Wikipedii. Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
Zarejestrowałem się w „Gliwickich Metamorfozach“, bo chciałbym podsunąć pomysł napisania artykułu dla Wikipedii na temat „Śpiącego Lwa“ z Gliwic.
Przez kilka miesięcy szukałem zdjęć i informacji odnośnie tego pomnika. W Gzucie kupiłem miniaturkę „Śpiącego Lwa“. Dorabiam do niej cokół, który miałby zostać w przyszłości odlany w brązie. Chcę uwidocznić na ścianach cokołu tablice z nazwiskami żołnierzy i sanitariuszy, ku których pamięci postawiono tenże pomnik. Długo szukałem i... znalazłem. W czasie tych poszukiwań zwróciłem uwagę na fakt, że na łamach Wikipedii nie ma jeszcze artykułu poświęconego temu gliwickiemu pomnikowi.
Niestety, nie jestem zbyt utalentowanym pisarzem. Posiadam jednak konto na „Wikipedii“ i jeśli ktoś z Was zdecydował się taki artykuł napisać, a sam z kolei nie udziela się na „Wikipedii“ – chętnie pomogę. Posiadam nieco zdjęć, no i tę listę poległych, a raczej zmarłych na tyfus i w wyniku odniesionych ran. Zapraszam do współpracy.
A tak przy okazji: poruszając się od czasu do czasu po autostradzie A4, zastanawiam się, dlaczego transportowano tych rannych biedaków przez kilkaset kilometrów. Bitwy odbyły sie w okolicach Budziszyna, a ich przewieziono do lazaretu w Gliwicach.
Przecież dzisiaj, jadąc szybkim samochodem po autostradzie potrzeba około czterech godzin, by pokonać ten odcinek. A wtedy... na wozach, ciągniętych przez konie, po polnych traktach.
Oby nigdy więcej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gliwickie Metamorfozy Strona Główna -> Inicjatywy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: