Gliwickie Metamorfozy
Forum ˇ Szukaj
ˇ Użytkownicy
ˇ Grupy
ˇ Zaloguj   Rejestracja

z poczty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gliwickie Metamorfozy Strona Główna -> Gliwickie aktualności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meg

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 11:38    Temat postu: z poczty Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,

Chciałabym przedstawić Państwu stronę, którą założyliśmy z rodziną: http://ratujmy-lipy.eu/
Chciałabym się zapytać jak Państwo zapatrujecie się na tą akcję?
[...]
Nie potrafię przyjąć faktu, że dla kilku parkingów mają zostać ścięte stare, piękne drzewa.
Szukam współpracy i zaangażowania pozostałych mieszkańców Gliwic, którym nie tylko zależy na rozwoju technologicznym tego miasta, ale również na zachowaniu przyrody i pięknego otoczenia.

Chciałabym prosić Państwo o Komentarze na podanej wyżej stronie, a także przesłanie mi jakichkolwiek informacji, które mogłyby pomóc w Akcji Ratowania Lip.

Z poważaniem,

... (do wiadomości redakcji Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Silesian

PostWysłany: Czw Paź 11, 2012 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężka sprawa - szkoda tych drzew.

Ale argumentacja taka, jak mieszkańców ul. Sowińskiego - niestety mieszkają w mieście, które na szczęście się rozwija i tam powinna być w końcu poprowadzona mini-obwodnica centrum i połączenie z obwodnicą za POCHEM.

Dla mnie (jeżdżę tamtędy rzadko - kilka razy w miesiącu) największym zagrożeniem są samochody stojące na jezdni pod przedszkolem...

Niemniej jednak - doskonale rozumiem mieszkańców i ich opór - gdybym tam mieszkał, pewnie też bym się pod tą inicjatywą podpisał.
meg

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sobotę 20 października o godz. 12.00 na placu przy Zamku w Chudowie odbędzie się uroczyste otwarcie tras rowerowych powiatu gliwickiego. Poprzedzi je krótki rajd rowerowy, który wystartuje o godz. 11.00 spod restauracji „Szmaragdowa" w Gierałtowicach (ul. ks. Roboty 69). Zapraszamy rowerzystów, aby po raz pierwszy oficjalnie przejechali razem z nami odcinkiem jednej z nowo powstałych tras.

(to ze starostwa)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
zazbi

PostWysłany: Sro Paź 17, 2012 10:35    Temat postu: Nie powinno się wycinać! Odpowiedz z cytatem

Gorąco popieram apel o nie wycinaniu lip, zresztą już podpisałem stosowna listę, która krążyła po biurze. Nie mieszkam tam od lat, (mieszkałem na Skargi) pamiętam jednak urok tej alei, jej zapach. Niektórzy mówią, że to najpiękniejsza ulica w Europie. Pewnie przesadzają, jednak coś w tym twierdzeniu jest. Ludzie tam mieszkający kochają tę ulicę.
Na pewno jest problem z parkowaniem samochodów, chociaż o ile pamiętam, większość domów ma swoje posesje, gdzie jest miejsce na parkowanie. Potrzebny jest kompromis. Jakieś miejsca parkowania, bez wycinania drzew. Czy jednak w tym mieście szanuje się wolę ludzi bardziej wrażliwych od przeciętnej? O ile wiem, to nie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Gliwickie Metamorfozy Strona Główna -> Gliwickie aktualności Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: